Vlčiacky tábor Labyrint

21-28.7.2019

Mily ZÁPISNÍK,
znovu sa stretávame po roku a ja by som ti chcela popísať všetky zážitky z tohtoročného vĺčatského tábora LABYRINT. Tak poďme rovno na to.

NEDEĽA, 21. Júla
Stala som na táborisku a s nadšením a štipkou obavy som čakala svoju družinu ako aj ostatní radcovia. O 14:00 sa spustil prúd vĺčat a včielok, bolo ich neúrekom. Decká prišli celé žhavé do programu, tak sme neotáľali a pustili sa rovno doňho.
Na snemák nás prišla navštíviť kráľovská rodina. Po skvelom programe čo sme si pre nich pripravili sme im odovzdali kradnuté diamanty, ale niečo sa pokazilo a zrazu sme sa ocitli v labyrinte. Vyplašený obyvatelia labyrintu na nás zaútočili, no akonáhle zistili, že sme neškodní, vysvetlili nám ako sa veci majú.
Ani sme sa nestihli spamätať a už sme sa predierali lesom po špagáte za našimi vedúcimi tímu.

IMG 4258

PONDELOK, 22. Júla
V noci nás zo spánku vytrhlo hlasné pískanie stráží. Prepad.
No vďaka komandu a vytrvalím deťom sa nám podarilo prepadlíkov zlomiť. A takto nás prepady nenechali späť ani jednu noc.
Ráno normálka : budíček, rozcvička, hygiena, nástup, modlitba a dlhoočakávané raňajky. Po raňajkách sme začali robiť okruhy. Boli 4 okruhy a každý deň robil iný tím iný okruh. Okruhy boli takéto :
• šifry
• varenie
• odlievanie stôp
• preniesť vedúceho cez potok
Po okruhoch nasledovalo vyrábanie zbraní. Každý si vyrobil vlastnú zbraň (prak, oštep, luk…), ktorú sme použili v pole dnom 4- boji. Pri táborisku sa nachádzali 4 stanovištia : hod oštepom, streľba z luku, streľba z praku a opičia drahá. Všetci museli prejsť všetkými štyrmi stanovištiami.

IMG 4255

UTOROK, 23. Júla
Po raňajšej rutine sme absolvovali další okruh a pripravovali sme sa na turnaje tímov v hre, ktorej názov je neznámy, ale vysvetlím pravidlá. 2 tímy (zelený a “tí ostatní”) sú v kruhu na cikcakovito (t. j. zelený, “ten ostatný”, zelený, ”ten ostatný”…). Vždy bol v kruhu niekto z týchto dvoch tímov a vymieňal sa so súperom, ktorý kruh tvoril. Napr. zelený je v kruhu a vymení sa s “tým ostatným” a ten sa zas vymení s iným zeleným. Takto to ide až kým sa hra nestopne a ten tím, ktorý v kruhu nemá dieťa získava bod. Tento turnaj vyhral červený tím.
Keď sa odohral posledný súboj, pobrali sme sa na obed a po siestovej oblievačke na nás čakalo školenie dvojhlavých drakov. Oni boli veľmi prefíkaní, a preto sa ich hlavy nedali skoliť rovnakým spôsobom. Ale my sme prišli na tie spôsoby a dvojhlaví draci padli.

IMG 4391

STREDA, 24. Júla
Dnes sme po okruhoch hrali turnaje vo sviečkovom futbale. Pravidlá boli rovnaké ako na klasickom futbale, ibaže namiesto lopty sme do brány “strieľali” sviečky. Všetci sme mali v rukách sviečky a bežali sme s nimi do súperovej brány. Samozrejme s horiacou sviečkou. No museli sme si dávať pozor na súperov a aj vietor, ktorý vedel byť dosť zákerný. Nakoniec zaznel víťazný výkrik modrých.
Na potešenie niektorých detí sa nevynechala ani blatová jama, v ktorej skončili aj tí čo nechceli. =)

IMG 4619

ŠTVRTOK, 25. Júla
Vo štvrtok sme sa znovu rozhodli vkročiť do labyrintu a zneškodniť ďalšie zmutované zvieratá. Mali sme so sebou veľký oštep (palica a na jej konci špongia), ktorými sme svojou tímovou farbou značkovali obrázky zmutovaných zvierat na stromoch. Zvládli sme to tak rýchlo, že sa staff nestačil čudovať.
Postúpili sme o level vyššie a teraz sme museli poraziť Orkov, ktorí boli ďalšou prekážkou v labyrinte. Naši vedúci boli v potoku a začali sa meniť na Orkov. Museli sme rýchlo konať a dostať ich preč od vody, no dali nám poriadne zabrať. Nakoniec sa nám to podarilo a oni nám povedali ako poraziť všetkých Orkov. A začala sa šatkovka. Orkovia mali vedro do ktorého sme museli dostať všetky loptičky pohádzané po lúke, ale oni to vedro mali vo svojej základni, ktorú nepretržite strážili. No čím viac loptičiek bolo vo vedre, tým viac Orkovia slabli. Až nakoniec nevládali vôbec a vtedy sme ich porazili.

IMG 4741

PIATOK, 26. Júla
Dnes sme už okruhy neabsolvovali, ale zato sme mali veľmi kreatívnu úlohu : spraviť čo najgeniálnejší labyrint všetkých čias. Porodcovia to mali ťažké, labyrinty boli jeden krajší ako druhý. Ale predsa len labyrint zelených s kosťami a bránou z lebky vyčnieval z davu.
Po obede sa odpískala oblievačka a tentokrát sa neobišla bez úrazu, ale pohoda, všetci prežili. 😉
Pokračovali sme aj naďalej s vodou a hrala sa bojovka s ešusmi na hlavách. A potom prišlo neočakávané. Jedna kvapka, druhá, tretia…začalo pršať, ale dalo sa to ešte zniesť.

IMG 4707

SOBOTA, 27. Júla
V noci sa rozpršalo a na krásne slnečné predošlé dni sme zabudli. Pršalo a pršalo, tak sme v típkach pripravovali program na záverečný snemák. No stále sme sa nedostali z labyrintu a chýbalo nám už len prekonať veľký múr. Nebáli sme sa ho, a tak sme šli do toho. Príšery nás naháňali a my sme nebojácne jeden po druhom prechádzali cez múr. Dokázali sme to. Prešli sme labyrintom a domov sme sa vrátili o čosi skúsenejší a s novými zážitkami, ktoré ti teraz, milý zápisník píšem. Nezabudnem na tento tábor a už sa teším o rok na ďalšie zážitky. 🙂

IMG 4917

(Zuzka, Bystrušky)

Autor: Mlock

publikované: 9. septembra 2019

Najnovšie články

Nitrianske skautské dni 2020

Nitrianske skautské dni 2020

Pomaličky sa začína obnovovať skautská činnosť a my veríme, že do septembra už bude všetko naplno fičať. Prečo neodpáliť začiatok školského roka vo veľkom štýle a to rovno akciou Nitrianske Skautské Dni 2020? Sme si istí, že ste po dlhšom usedenom období všetci...

Skautský tábor 2020

Skautský tábor 2020

Prihlasovanie na skautský letný tábor je ukončené. Aj tento rok sa nám podarilo zorganizovať letný skautský tábor. Aj keď to vyzeralo, že klasické skautské tábory, na ktoré sme zvyknutí nebudú môcť byť, nakoniec sa situácia zlepšila a skautské tábory dostali zelenú....

Prvá Akcia Po Karanténe

Prvá Akcia Po Karanténe

Začalo to 28.5.2020 , kedy sme sa rozhodli obnoviť akcie/zmiešanie družinoviek. Stretli sme sa o 16:00 pri prvej kaplnke na kalvárii. Samozrejme nechýbala dezinfekcia. Ďalej sme sa presunuli k ohnisku, kde sme si trénovali uzly. Neskôr sme sa presunuli k druhému...

Nasledujúce akcie

Nitrianske skautské dni 2020

Nitrianske skautské dni 2020

Pomaličky sa začína obnovovať skautská činnosť a my veríme, že do septembra už bude všetko naplno fičať. Prečo neodpáliť začiatok školského roka vo veľkom štýle a to rovno akciou Nitrianske Skautské Dni 2020? Sme si istí, že ste po dlhšom usedenom období všetci...

Fons

Fons

Túžiš zažiť niečo, čo ešte nikto nikde nijak predtým?🤯Túžiš zažiť niečo, čo už nikto nikde nijak potom?🚀Odpoveďou je 👉FONS!👈 Netúžiš po blúdení cestami, po ktorých už všetci všade a stále?👣Netúžiš po bezcieľnom behu ani nevieš za čím a prečo?🏃‍♀️🏃‍♂️Odpoveďou...

Môže vás zaujímať

Prvá Akcia Po Karanténe

Prvá Akcia Po Karanténe

Začalo to 28.5.2020 , kedy sme sa rozhodli obnoviť akcie/zmiešanie družinoviek. Stretli sme sa o 16:00 pri prvej...

Prvá Akcia Po Karanténe

Prvá Akcia Po Karanténe

Začalo to 28.5.2020 , kedy sme sa rozhodli obnoviť akcie/zmiešanie družinoviek. Stretli sme sa o 16:00 pri prvej...

Share This