Vlčiacky tábor Labyrint

od | 9. septembra 2019

21-28.7.2019

Mily ZÁPISNÍK,
znovu sa stretávame po roku a ja by som ti chcela popísať všetky zážitky z tohtoročného vĺčatského tábora LABYRINT. Tak poďme rovno na to.

NEDEĽA, 21. Júla
Stala som na táborisku a s nadšením a štipkou obavy som čakala svoju družinu ako aj ostatní radcovia. O 14:00 sa spustil prúd vĺčat a včielok, bolo ich neúrekom. Decká prišli celé žhavé do programu, tak sme neotáľali a pustili sa rovno doňho.
Na snemák nás prišla navštíviť kráľovská rodina. Po skvelom programe čo sme si pre nich pripravili sme im odovzdali kradnuté diamanty, ale niečo sa pokazilo a zrazu sme sa ocitli v labyrinte. Vyplašený obyvatelia labyrintu na nás zaútočili, no akonáhle zistili, že sme neškodní, vysvetlili nám ako sa veci majú.
Ani sme sa nestihli spamätať a už sme sa predierali lesom po špagáte za našimi vedúcimi tímu.

IMG 4258

PONDELOK, 22. Júla
V noci nás zo spánku vytrhlo hlasné pískanie stráží. Prepad.
No vďaka komandu a vytrvalím deťom sa nám podarilo prepadlíkov zlomiť. A takto nás prepady nenechali späť ani jednu noc.
Ráno normálka : budíček, rozcvička, hygiena, nástup, modlitba a dlhoočakávané raňajky. Po raňajkách sme začali robiť okruhy. Boli 4 okruhy a každý deň robil iný tím iný okruh. Okruhy boli takéto :
• šifry
• varenie
• odlievanie stôp
• preniesť vedúceho cez potok
Po okruhoch nasledovalo vyrábanie zbraní. Každý si vyrobil vlastnú zbraň (prak, oštep, luk…), ktorú sme použili v pole dnom 4- boji. Pri táborisku sa nachádzali 4 stanovištia : hod oštepom, streľba z luku, streľba z praku a opičia drahá. Všetci museli prejsť všetkými štyrmi stanovištiami.

IMG 4255

UTOROK, 23. Júla
Po raňajšej rutine sme absolvovali další okruh a pripravovali sme sa na turnaje tímov v hre, ktorej názov je neznámy, ale vysvetlím pravidlá. 2 tímy (zelený a “tí ostatní”) sú v kruhu na cikcakovito (t. j. zelený, “ten ostatný”, zelený, ”ten ostatný”…). Vždy bol v kruhu niekto z týchto dvoch tímov a vymieňal sa so súperom, ktorý kruh tvoril. Napr. zelený je v kruhu a vymení sa s “tým ostatným” a ten sa zas vymení s iným zeleným. Takto to ide až kým sa hra nestopne a ten tím, ktorý v kruhu nemá dieťa získava bod. Tento turnaj vyhral červený tím.
Keď sa odohral posledný súboj, pobrali sme sa na obed a po siestovej oblievačke na nás čakalo školenie dvojhlavých drakov. Oni boli veľmi prefíkaní, a preto sa ich hlavy nedali skoliť rovnakým spôsobom. Ale my sme prišli na tie spôsoby a dvojhlaví draci padli.

IMG 4391

STREDA, 24. Júla
Dnes sme po okruhoch hrali turnaje vo sviečkovom futbale. Pravidlá boli rovnaké ako na klasickom futbale, ibaže namiesto lopty sme do brány “strieľali” sviečky. Všetci sme mali v rukách sviečky a bežali sme s nimi do súperovej brány. Samozrejme s horiacou sviečkou. No museli sme si dávať pozor na súperov a aj vietor, ktorý vedel byť dosť zákerný. Nakoniec zaznel víťazný výkrik modrých.
Na potešenie niektorých detí sa nevynechala ani blatová jama, v ktorej skončili aj tí čo nechceli. =)

IMG 4619

ŠTVRTOK, 25. Júla
Vo štvrtok sme sa znovu rozhodli vkročiť do labyrintu a zneškodniť ďalšie zmutované zvieratá. Mali sme so sebou veľký oštep (palica a na jej konci špongia), ktorými sme svojou tímovou farbou značkovali obrázky zmutovaných zvierat na stromoch. Zvládli sme to tak rýchlo, že sa staff nestačil čudovať.
Postúpili sme o level vyššie a teraz sme museli poraziť Orkov, ktorí boli ďalšou prekážkou v labyrinte. Naši vedúci boli v potoku a začali sa meniť na Orkov. Museli sme rýchlo konať a dostať ich preč od vody, no dali nám poriadne zabrať. Nakoniec sa nám to podarilo a oni nám povedali ako poraziť všetkých Orkov. A začala sa šatkovka. Orkovia mali vedro do ktorého sme museli dostať všetky loptičky pohádzané po lúke, ale oni to vedro mali vo svojej základni, ktorú nepretržite strážili. No čím viac loptičiek bolo vo vedre, tým viac Orkovia slabli. Až nakoniec nevládali vôbec a vtedy sme ich porazili.

IMG 4741

PIATOK, 26. Júla
Dnes sme už okruhy neabsolvovali, ale zato sme mali veľmi kreatívnu úlohu : spraviť čo najgeniálnejší labyrint všetkých čias. Porodcovia to mali ťažké, labyrinty boli jeden krajší ako druhý. Ale predsa len labyrint zelených s kosťami a bránou z lebky vyčnieval z davu.
Po obede sa odpískala oblievačka a tentokrát sa neobišla bez úrazu, ale pohoda, všetci prežili. 😉
Pokračovali sme aj naďalej s vodou a hrala sa bojovka s ešusmi na hlavách. A potom prišlo neočakávané. Jedna kvapka, druhá, tretia…začalo pršať, ale dalo sa to ešte zniesť.

IMG 4707

SOBOTA, 27. Júla
V noci sa rozpršalo a na krásne slnečné predošlé dni sme zabudli. Pršalo a pršalo, tak sme v típkach pripravovali program na záverečný snemák. No stále sme sa nedostali z labyrintu a chýbalo nám už len prekonať veľký múr. Nebáli sme sa ho, a tak sme šli do toho. Príšery nás naháňali a my sme nebojácne jeden po druhom prechádzali cez múr. Dokázali sme to. Prešli sme labyrintom a domov sme sa vrátili o čosi skúsenejší a s novými zážitkami, ktoré ti teraz, milý zápisník píšem. Nezabudnem na tento tábor a už sa teším o rok na ďalšie zážitky. 🙂

IMG 4917

(Zuzka, Bystrušky)

Najnovšie články

Zborové mikiny

Zborové mikiny

Milí skauti a skautky Prichádzam k vám s dobrou novinou.Možno ste už niektorí počuli, že sa pripravujú Štiavnické zborové mikiny s naším logom. Čo je ale viac, máte jedinečnú príležitosť zabrániť hocijakému odcudzeniu tým, že na nej môžete mať vlastné meno (vzadu pod...

Darujte nám 2%

Darujte nám 2%

Pomôžte darovaním 2% z dane pre skautov z 54. zboru Posledného Spojenectva Banská Štiavnica. Všetky informácie a postupy pre zamestnancov, fyzické osoby a právnické osoby nájdete na https://skautingbs.sk/podporte-nas/2-skautom/.

Registrácia do SLSK na rok 2023

Registrácia do SLSK na rok 2023

Registrácia do SLSK na rok 2023 je spustená! Registrovať sa Výhody registrovaného člena Základné úrazové poistenie 4x ročne skautský časopis Zľavy k skautskému preukazu Zľavy na ubytovanie v medzinárodných skautských centrách Možnosť zúšastniť sa všetkých vzdelávacích...

Nasledujúce akcie

Letný tábor 2023 – termíny a podmienky účasti

Letný tábor 2023 – termíny a podmienky účasti

Termíny táborov Aj tento rok sa môžete tešiť na letný skautský tábor, ktorý sa bude niesť v Pirátskej téme. Termíny táborov sú nasledovné: Skautský tábor: 6.7.-22.7.2023 Vlčiacky tábor: 23.7.-30.7.2023 Prihlasovanie bude spustené koncom mája. Prihlášku zverejníme na...

Výprava na Banský Studenec

Výprava na Banský Studenec

V sobotu 26.11.2022 o 10:00 pri kluboni sa začne skautská akcia zameraná na plnenie úloh zo skautského chodníka Neznáme Cesty a prípravu nováčikov na Nováčikovskú skúšku. Treba si doniesť jedlo na celý deň (cca 7 hodín), bude sa aj opekať, môžete si doniesť spekačky...

Betlehemské svetlo 2022

Betlehemské svetlo 2022

Po dvojročnej pauze sa Betlehemské svetlo bude opäť roznášať po Slovensku tak ako bývalo zvykom. Pre rok 2022 je pripravených 25+ vlakových trás, na ktorých sa zúčastnia 3-členné skautské hliadky, aby na jednotlivých vlakových staniciach mohli odpaľovať Plamienok z...

Môže vás zaujímať

iScout: Cesta okolo sveta očami Baču

iScout: Cesta okolo sveta očami Baču

O iScouta som zavadil v článku na webstránke Slovenského skautingu. Ešte ako som čítal, tak mi napadlo, že by to bolo parádne spestrenie rangerského programu. Povedal som o tom zborovému, ktorý so mnou zdieľal nadšenie. Pozreli sme si detaily súťaže a registráciu sme zvládli bez ťažkostí. Nezabudli sme ani objednať nášivky, ktoré vyzerali strašne super.

iScout: Cesta okolo sveta očami Baču

iScout: Cesta okolo sveta očami Baču

O iScouta som zavadil v článku na webstránke Slovenského skautingu. Ešte ako som čítal, tak mi napadlo, že by to bolo parádne spestrenie rangerského programu. Povedal som o tom zborovému, ktorý so mnou zdieľal nadšenie. Pozreli sme si detaily súťaže a registráciu sme zvládli bez ťažkostí. Nezabudli sme ani objednať nášivky, ktoré vyzerali strašne super.

Share This