Skautský tábor 2023 Mysterios

od | 17. augusta 2023

6.7.2023, to je deň kedy to všetko začalo. Mysterios, tábor ktorý nám priniesol mnoho nových spomienok, skúseností, zručností, priateľstiev a zážitkov. Začiatok bol síce veľmi zaujímavý a chaotický aj so zapadnutým kamiónom, stratenou kuchyňou a zlou trasou na táborisko, ale nakoniec sme to zvládli. Za tri dni sme si postavili osem típok, dve luxusné latríny, ešte luxusnejší ešusovník (Áno, stavala som ho ja preto bol taký super! ;)), topkovú kuchyňu, veľký a malý hangár a samozrejme nesmel chýbať stožiar. Keď už sme mali postavené všetko čo sme potrebovali na prežitie nasledujúcich troch týždňov, v nedeľu sme zahájili začiatok tábora snemákom. Padli úvodné teplé slová od nášho milovaného táborového, Georgea (Srandím, boli krásne!) a potom nasledovalo rozdelenie do tímov a tým sme odštartovali program. No ale tu končí všetká sranda a prichádzajú dva týždne plné záhad, zmiznutí, vrážd a lúpeží. Všetky tieto “intrigy” museli riešiť naše vyšetrovacie tímy: FBI Stojkovci, Retešovci, Klub Langusty, Peťovci, Torpédová spoločnosť Andreja Bičana a Trávičkári. (Názvy tímov 10/10 si myslím.)

misterios2

Prvý týždeň tímy prechádzali Výcvikovou akadémiou, v ktorej sa učili o kriminalistike, dedukcii, pátraní, stopovaní, kaligrafii a zbraniach. V akadémii nechýbali ani psychologické testy, fyzička, escape room, a survival. Popri akadémii sa naši kadeti potrápili s prípadmi stratených papagájov a spacákov a potrápili sa aj s väzňami ktorý si spravili “menšiu” vychádzku z väzenia. Keď už plne ukázali svoje schopnosti a zručnosti, museli si kadeti zohnať všetky papiere potrebné na to, aby sa mohli stať detektívmi. Keď sa tak stalo, zložili skúšky a boli pripravení na svoj prvý, veľký prípad. A tu nám začína druhý týždeň.

misterios9
misterios8

Čo by to bol tábor bez výpravy? To by ani nebol tábor. Takže je to tu. Päť hodín ráno a budíček v podobe píšťalky. (Áno, tentokrát to bolo jemné.) Nasledovala premakaná scénka, rozdelenie jedla a dvojdňová výprava. Počas výpravy sa plnili rôzne úlohy po dedinách a riešil sa prípad stratených diamantov. Vyvrcholením túry bol veľký súd už v táborisku, kedy kadeti museli rozhodnúť o vine alebo nevine obžalovanej osoby, z prípadu stratených diamantov. Po konečnom rozhodnutí na improvizovanom súde, sa skončila aj časť programu. Nasledujúce dni prebiehali dobrovoľné hry ako lakros, futbal, frisbee, kartové hry a stolové hry. Tiež sa začala príprava na záverečný snemák, čiže sme začali stavať pagodu a vyrábať fakle. Oheň lásky, pravdy, sily a krásy spoločne zapálili snemový oheň a my sme za sprievodu spevu a gitary ukončili skautský tábor Mysterios.

misterios12

V sobotu sa zahájil odchodový deň a zvyšok si už viete predstaviť. Balenie, lúčenie a odchod. Georgeo odovzdal svoje “žezlo” novej táborovej, Hate a nedeľa už mala úplne opačný ráz. Príchod, vítanie a vybaľovanie. A to už prichádzali naše vĺčatká. Najprv sme si ako obyčajne spravili spoločnú prehliadku tábora a po zotmení nasledoval snemák, kde nás Hata privítala, nasledovalo rozdelenie do tímov a začiatok programu. Program celého týždňa sa niesol v tematike stroskotancov a naši stroskotanci si počas siedmich dní museli postaviť lode aby sa mohli odplaviť z opusteného ostrova na ktorom uviazli.

misterios11

Aby však na opustenom ostrove prežili, museli si krvopotne zohnať jedlo a potom ho v nepriaznivých podmienkach aj pripraviť tak, aby bolo jedlé. Popritom si však museli dávať pozor na domorodcov, ktorí ich chceli z ostrovu vyhnať. Stroskotanci domorodcov sledovali, skrývali sa im a museli s nimi aj bojovať. Naši stroskotanci však boli veľmi šikovní a nakoniec sa im podarilo domorodcov potlačiť a tiež si stihli postaviť lode a tak mohli z ostrova odplávať a vrátiť sa domov. Tak sa šťastne skončil program ktorý sme znovu oficiálne ukončili snemákom a takisto aj celý tohtoročný tábor. 

misterios13

Verím že tento tábor si všetci účastníci užili rovnako ako ja, že si odniesli veľa zážitkov na ktoré budeme ešte dlho spomínať a tiež dúfam že takto o rok sa tam znovu, všetci spolu, vidíme.

-Vrešti. 😉

Najnovšie články

Registrácia do SLSK na rok 2024

Registrácia do SLSK na rok 2024

Ako postupovať pri registrácii Prejdite na stránku registrácie do SLSK. Prečítajte si pokyny Vyplnte registračný formulár registrujte všetkých členov rodiny naraz (kvôli správnemu vypočítaniu registračného poplatku) Všetky potrebné informácie o platbe Vám prídu na...

Termíny letného tábora 2024

Termíny letného tábora 2024

Termíny táborov: Skautský tábor: 4.7-20.7.2024 Vlčiacky tábor: 21.7-28.7.2024 Miesto: okolie Turčianskych Teplíc Aj tento rok sa môžete tešiť na letný skautský tábor, ktorý sa bude niesť v stredovekej téme. Prihlasovanie bude spustené v priebehu mája. Prihlášku...

Betlehemské svetlo 2023

Betlehemské svetlo 2023

Betlehemské svetlo bude súčasťou aj tohtoročného advetnu, počas ktorého ho slovenskí skauti roznesú vlakmi po celom Slovensku. 3-členné skautské hliadky budú na jednotlivých vlakových staniciach odpaľovať plamienok, odpálený z Baziliky Narodenia Pána v Betleheme....

Nasledujúce akcie

Mikulášska párty 2023

Mikulášska párty 2023

Príďte zažiť atmosféru Vianoc a stráviť spolu čas pri rôznych aktivitách či hrách. Či si malý a či veľký, si vítaný. Pozvái sú všetci: vĺčatá, skauti, rangeri, roveri, aj oldskauti Nenahneváme sa ak prinesieš so sebou aj niečo pod zub a samozrejme dobrú náladu. Tešíme...

Skautská šarkaniáda 2023

Skautská šarkaniáda 2023

Srdečne vás pozývame na tohtoročnú skautskú šarkaniádu, ktorá sa uskutoční 28.10. o 14:00 na lógroch pod kalváriou.

Zahájenie skautského roka 2023/20214 + výročie

Zahájenie skautského roka 2023/20214 + výročie

O chvíľu sa začína nový skautský rok a my ho začneme spoločne so skautmi z Veľkého Zálužia 15.9. o 16:30 v skautskej klubovni. My, skauti z BS budeme ubytovaní v skautskej klubovni a v hangári na farskom dvore. Strava (guláš), bude zabezpečená. Čo si treba so sebou...

Môže vás zaujímať

iScout: Cesta okolo sveta očami Baču

iScout: Cesta okolo sveta očami Baču

O iScouta som zavadil v článku na webstránke Slovenského skautingu. Ešte ako som čítal, tak mi napadlo, že by to bolo parádne spestrenie rangerského programu. Povedal som o tom zborovému, ktorý so mnou zdieľal nadšenie. Pozreli sme si detaily súťaže a registráciu sme zvládli bez ťažkostí. Nezabudli sme ani objednať nášivky, ktoré vyzerali strašne super.

iScout: Cesta okolo sveta očami Baču

iScout: Cesta okolo sveta očami Baču

O iScouta som zavadil v článku na webstránke Slovenského skautingu. Ešte ako som čítal, tak mi napadlo, že by to bolo parádne spestrenie rangerského programu. Povedal som o tom zborovému, ktorý so mnou zdieľal nadšenie. Pozreli sme si detaily súťaže a registráciu sme zvládli bez ťažkostí. Nezabudli sme ani objednať nášivky, ktoré vyzerali strašne super.

Share This