Betlehemské svetlo 2021

od | 25. októbra 2021

}

Začiatok akcie

18.12.2021

Miesto konania akcie

Banská Štiavnica

Pre koho?

vĺčatá, skautov, rangerov, roverov

Koniec akcie

24.12.2021

Skauti aj tento rok roznesú Betlehemské svetlo po celom slovensku, ako už tradične každý rok.

Každý skaut, ktorý by sa chcel zúčastniť roznášania Betlehemského svetla po celom Slovensku, ako aj v Banskej Štiavnici a okolí sa môže nahlasovať Mlockovi. Ideálne by bolo, ak dokážeme vytvoriť aspoň jednu vlakovú hliadku (môže byť aj viac), ktorá prinesie Betlehemské svetlo do Banskej Štiavnica a 9 minimálne dvojčlenných skupiniek, ktoré prinesú Betlehemské svetlo do kostolov.

Vlakové hliadky

Posádka musí byť zložená z plnoletého vedúceho posádky a aspoň dvoch pomocníkov, ktorí musia mať minimálne 15 rokov, občiansky preukaz a všetci musia byť registrovanými členmi SLSK.

Vedúci posádky môže prihlásiť svoju troj člennú skupinku najneskôr do nedele 21. novembra 2021 prostredníctvom tohto formulára. Pred tým treba kontaktovať Mlocka, ktorý je zodpovedný za Betlehemské svetlo za 54. zbor Posledného spojenectva Banská Štiavnica.

Priebeh prihlásenia

  • Prihlásenie hliadky na rozvoz Betlehemského svetla 2021 prostredníctvom formulára (do 21.11. 2021)
  • Uzavretie prihlasovania a zatriedenie prihlásených hliadok na jednotlivé vlakové trasy (do 23.11.)
  • Kontaktovanie prihlásených hliadok a zber údajov potrebných pre zabezpečenie prevozu (do 31.11.)
  • Hľadanie vlakových hliadok na pokrytie neobsadených trás

Betlehemské svetlo v BS

Túto akciu zahájime pod heslom BS v BS 😀 a takisto ju bude koordinovať Mlock.

Presný scenár sa bude odohrávať podľa platných opatrení, ktoré teraz ešte nepoznáme. Presné informácie doplníme včas.

Plánovaný harmonogram

  • 11. 12. – príchod Betlehemského svetla na Slovensko
  • 12. 12. – odovzdanie Svetla poľským a ukrajinským skautom
  • Plán A: 18. 12. – vlakový rozvoz po Slovensku
    Plán B: 11. – 12. 12. – Svetlo v krajských mestách + 13. – 18. 12. – šírenie Svetla medzi zbormi v oblastiach
  • 18. – 24. 12. – distribúcia Svetla v regiónoch a mestách

Kontakt na Mlocka

Email: petermuchadudak@gmail.com
Tel. č.: 0904029881

Oficiálne informácie SLSK k Betlehemskému svetlu nájdete na https://www.skaut.sk/skauting/30282/betlehemske-svetlo-2021-prve-informacie a https://www.skaut.sk/skauting/30286/vyberte-si-svoju-vlakovu-trasu-a-rozdavajte-spolu-s-betlehemskym-svetlom-radost/

Najnovšie články

Skautský advent 2021

Skautský advent 2021

Predvianočný čas je veľmi špeciálnym obdobím v roku. Všetko sa spomaľuje, noci sa predlžujú a dni ochladzujú. Naše srdcia by preto mali dávať ešte viac svetla a tepla. Poďme sa spolu počas tohto obdobia zamyslieť, konať a užívať si tento špeciálny čas.  Tento rok...

Cesta do hlbín skautskej duše 2021

Cesta do hlbín skautskej duše 2021

Dlhé zimné večery počas Adventu sa priam núkajú pre chvíle pri čaji a sviečke strávené dumaním a hĺbaním o pravdách života a skautingu. Duchovná rada SLSK vás pozýva na 3. ročník skautského duchovného seminára – Cesta do hlbín skautskej duše. Počas troch večerov...

Skautská etapovka – úvod

Skautská etapovka – úvod

Už túto sobotu sa začne etapová hra, počas ktorej budete preskúmavať Fauerun - krajinu zabudnutých ríš. Hra bude prebiehať počas celého roka a vyvrcholí na letnom tábore. Spoločne s vašou družinou sa môžete zapojiť bádania starovekej krajiny. Ako sa tam dostať Do...

Nasledujúce akcie

Skautský advent 2021

Skautský advent 2021

Predvianočný čas je veľmi špeciálnym obdobím v roku. Všetko sa spomaľuje, noci sa predlžujú a dni ochladzujú. Naše srdcia by preto mali dávať ešte viac svetla a tepla. Poďme sa spolu počas tohto obdobia zamyslieť, konať a užívať si tento špeciálny čas.  Tento rok...

Cesta do hlbín skautskej duše 2021

Cesta do hlbín skautskej duše 2021

Dlhé zimné večery počas Adventu sa priam núkajú pre chvíle pri čaji a sviečke strávené dumaním a hĺbaním o pravdách života a skautingu. Duchovná rada SLSK vás pozýva na 3. ročník skautského duchovného seminára – Cesta do hlbín skautskej duše. Počas troch večerov...

Môže vás zaujímať

Skautský advent 2021

Skautský advent 2021

Predvianočný čas je veľmi špeciálnym obdobím v roku. Všetko sa spomaľuje, noci sa predlžujú a dni ochladzujú. Naše...

Nový hangár

Nový hangár

Skauting v Banskej Štiavnici pod 45. zborom Posledného spojenectva Veľké Zálužie a od minulého roka už pod 54. zborom...

Skautský advent 2021

Skautský advent 2021

Predvianočný čas je veľmi špeciálnym obdobím v roku. Všetko sa spomaľuje, noci sa predlžujú a dni ochladzujú. Naše...

Nový hangár

Nový hangár

Skauting v Banskej Štiavnici pod 45. zborom Posledného spojenectva Veľké Zálužie a od minulého roka už pod 54. zborom...

Share This