Super Mária poseduje V.

}

Začiatok akcie

3.8.2020

Miesto konania akcie

Veľké Zálužie a okolie

Pre koho?

vĺčatá, skautov, rangerov, roverov

Koniec akcie

9.8.2020

Máme tu už piaty ročník, časovo limitovanej a vekovo neobmedzenej, obľúbenej outdoorovej hry pre všetky prázdninové skautky a skautov, ktorí počas najbližšieho týždňa majú chuť vysadnúť na bicykel a zažiť dobrodružstvo🚴‍♀️. Tentokrát so zameraním na POSEDY.

O čo presne ide❓

Každé ráno po šiestej hodine sa na zborovej a facebookovej stránke nášho zboru objaví kúsok mapy🗺. Každá mapa bude mať tvar kruhového výseku a pri jej užšom konci bude vždy kostol vo Veľkom Záluží⛪️. Od kostola, nášho orientačného bodu, bude mapa lemovať presne 5 km vzdušnou čiarou na určitý smer.

❓Čo potom, keď lokalizujem, ktorá časť okolo Zálužia sa na mape nachádza❓🔍

Vydáš sa skúmať túto oblasť a hľadať čo najviac posedov, ktoré sa v nej nachádzajú🚴‍♀️. Keď posed nájdeš, zakreslíš a zapíšeš si ho do svojho zošita-neposedníka📗-podľa nasledovných inštrukcií. Tvoj neposedník by mal mať formát A5 a jedna dvojstrana je venovaná jednému posedu. Na ňu si konkrétny posed čo najvernejšie zakreslíš✏️ a napíšeš k nemu tieto údaje: názov (vymyslíš si), GPS súradnice, klobúk-hlava-nohy (podľa typológie posedov), miesto (popis toho, kde sa nachádza), špecifiká (zaujímavosti) a dátum. Posed si zaznačíš aj do mapy a odfotíš sa pri ňom🤳.

❓Keď nájdem všetky posedy v oblasti, tak čo s tým?❓

Na hľadanie budeš mať čas vždy do 18:00🕕. O tejto hodine sa všetci spoločne stretneme na vopred určenom mieste (GPS súradnice), kde si prinesieš svoj neposedník a Super Mária skontroluje všetky tvoje nájdené a zakreslené posedy👀. Za každý správny posed získaš 5 zlatiek. Okrem toho budeš mať možnosť získať ďalšie zlatky pri aktivitách s ostatnými tímami.

Hrám sám za seba, alebo ako❓👭🧍‍♀️

Odporúčam hrať minimálne v dvojiciach, ale vítaní sú aj jednotlivci, celé družiny, zmiešané tímy v počte max. 3 členovia a samozrejme aj neskauti. Tímy, alebo jednotlivci sa zapíšu Super Márii pri ich prvom stretnutí s ňou.

❓O čo hrám a ako to vyhrám❓🏆

V tejto hre je podstatné zúčastniť sa, stráviť čas s priateľmi, na vzduchu a trochu si zašportovať, zabaviť sa a objaviť krásne miesta v okolí dediny. V hre sa síce zbierajú zlatky a ide o to získať ich čo najviac, ale skúste si viac užiť cestu k ich získavaniu ako ich samotné držanie, pretože cieľom hry je cesta k nemu🤗.

❓Ešte niečo čo by som mal/a vedieť❓

Hoci nebudeme tento rok bicyklovať na veľké vzdialenosti, dbajte na bezpečnosť, noste mimo dediny PRILBU, dávajte si pozor v lese a na miestach, kde sa ešte nežalo, neničte úrodu🌻.

❗️BONUS❗️

Okrem zlatiek, ktoré budete môcť získať za posedy a večerné aktivity, bude počas hry bude možné získať aj bonusové zlatky. O nich sa dozviete buď vždy ráno, alebo večer od Super Márii.

Ak máte akékoľvek otázky neváhajte sa spýtať Márii kedykoľvek a kdekoľvek.
Prajem vám šťastnú cestu a verím, že sa budeme od pondelka denne stretávať na zaujímavých miestach počas nášho posedového dobrodružstva🌅.

Posedovaniu zdar!⚜️

Kontakt na Máriu:

typológia
neposednííík

Autor: Mlock

publikované: 30. júla 2020

Najnovšie články

Nitrianske skautské dni 2020

Nitrianske skautské dni 2020

Pomaličky sa začína obnovovať skautská činnosť a my veríme, že do septembra už bude všetko naplno fičať. Prečo neodpáliť začiatok školského roka vo veľkom štýle a to rovno akciou Nitrianske Skautské Dni 2020? Sme si istí, že ste po dlhšom usedenom období všetci...

Skautský tábor 2020

Skautský tábor 2020

Návštevy na tábore Radi vás privítame v nedeľu 19.7.2020. Ostatné dni prosíme rodičov, aj všetkých, ktorí by sa radi prišli pozrieť na skautský tábor, aby prišli len v na to vyhradený deň. Aj tento rok sa nám podarilo zorganizovať letný skautský tábor. Aj keď to...

Prvá Akcia Po Karanténe

Prvá Akcia Po Karanténe

Začalo to 28.5.2020 , kedy sme sa rozhodli obnoviť akcie/zmiešanie družinoviek. Stretli sme sa o 16:00 pri prvej kaplnke na kalvárii. Samozrejme nechýbala dezinfekcia. Ďalej sme sa presunuli k ohnisku, kde sme si trénovali uzly. Neskôr sme sa presunuli k druhému...

Nasledujúce akcie

Nitrianske skautské dni 2020

Nitrianske skautské dni 2020

Pomaličky sa začína obnovovať skautská činnosť a my veríme, že do septembra už bude všetko naplno fičať. Prečo neodpáliť začiatok školského roka vo veľkom štýle a to rovno akciou Nitrianske Skautské Dni 2020? Sme si istí, že ste po dlhšom usedenom období všetci...

Fons

Fons

Túžiš zažiť niečo, čo ešte nikto nikde nijak predtým?🤯Túžiš zažiť niečo, čo už nikto nikde nijak potom?🚀Odpoveďou je 👉FONS!👈 Netúžiš po blúdení cestami, po ktorých už všetci všade a stále?👣Netúžiš po bezcieľnom behu ani nevieš za čím a prečo?🏃‍♀️🏃‍♂️Odpoveďou...

Môže vás zaujímať

Nitrianske skautské dni 2020

Nitrianske skautské dni 2020

Pomaličky sa začína obnovovať skautská činnosť a my veríme, že do septembra už bude všetko naplno fičať. Prečo...

Fons

Fons

Túžiš zažiť niečo, čo ešte nikto nikde nijak predtým?🤯Túžiš zažiť niečo, čo už nikto nikde nijak potom?🚀Odpoveďou...

Nitrianske skautské dni 2020

Nitrianske skautské dni 2020

Pomaličky sa začína obnovovať skautská činnosť a my veríme, že do septembra už bude všetko naplno fičať. Prečo...

Fons

Fons

Túžiš zažiť niečo, čo ešte nikto nikde nijak predtým?🤯Túžiš zažiť niečo, čo už nikto nikde nijak potom?🚀Odpoveďou...

Share This