2% skautom

Postup pre zamestnancov

Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.

1. Do 15.02. požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
  2. Vytlačte si tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech našej organizácie poukázať, ak ste v minulom roku u nás neboli dobrovoľníkom.
  4. Údaje z potvrdenia spolu so sumou, ktorú nám chcete poukázať, vypíšte do Vyhlásenia.
  5. Tlačivá (Vyhlásenie, Potvrdenie o zaplatení dane) doručte do 30.4. na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre fyzické osoby

Postup krokov pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie.

Potrebné tlačivá: Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie

1. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech našej organizácie.
  2. Vyplňte daňové priznanie podľa toho či máte príjmy len zo závislej činnosti (Daňové priznanie fyzických osôb TYP A), alebo máte príjmy podľa § 5 až 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (Daňové priznanie fyzických osôb TYP B).
  3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Postup pre právnické osoby
  1. Vypočítajte si Vaše 1,0% (2%) z dane z príjmov PO – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov. Poukázať môžete minimálne 8€ na jedného prijímateľa. POZOR: Ak ste v minulom roku až do termínu na podanie DP a zaplatenie dane (zvyčajne do 31.3.) NEDAROVALI financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (našej, či inej organizácii), môžete poukázať 1,0% z dane – vyznačíte v daňovom priznaní, že poukazujete 1,0% z dane. Ak ste v minulom roku až do termínu na podanie DP  a zaplatenie dane (zvyčajne do 31.3.) DAROVALI financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (našej, či inej organizácii), môžete poukázať 2% z dane – označíte v DP, že poukazujete 2% z dane.
  2. Riadne vyplnené DP doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

ĎAKUJEME!

Vďaka vašim 2% a príspevkom vieme zabezpečiť chod celého nášho zboru, realizovať kopec super vecí ako sú víkendové akcie, nákup materiálu na tábor, rekonštrukcia klubovne a rôzne spoločenské podujatia.

Ďakujeme

Ďalšie možnosti podpory

Finančná podpora

IBAN: SK7083300000002701244648
Banka:
FIO Banka
Správa pre prijímateľa:
Dar “Vaše meno”

Podpora na konkrétne veci

Skautský fotoaparát

15€ / 599€

Ahojte, skauti aj neskauti. Doteraz sme na fotenie akcii využívali súkromné fotoaparáty skautov a roverov, momentálne je však situácia taká, že fotíme na osobné mobily, ktorými nedokážeme urobiť kvalitné fotky. Preto by sme potrebovali nový fotoaparát, ktorý nám pomôže zaznamenať všetky akcie v dobrej kvalite.

Chceli by sme Vás poprosiť o príspevok na nový foťák, vďaka ktorému si neskôr budeme môcť pozerať podarené fotky a takto si zaspomínať na všetky akcie a tábory.

Snímka

Vyberte spôsob platby
Osobné údaje

Už stačí len previesť finančný dar cez váš internet banking:

IBAN: SK7083300000002701244648
Banka: FIO Banka